Drodzy Członkowie Klubu,

Zgodnie z wcześniejszą informacją w miesiącu wrześniu wznawiamy treningi klubowe. W celu jak najpełniejszego wykorzystania godzin basenowych grupy zostały przypisane do poszczególnych basenów. Trenerzy w ramach swoich grup przydzielą zawodników do poszczególnych treningów. W celu uzyskania dokładnych informacji prosimy kontaktować się z trenerem prowadzącym grupę.

klasa III i IV trener Sławek (tel 501246205) - basen Medpharma

klasa V (cała), klasa VI, VII, VIII, pozostałe trener Mariusz  (tel 695569064) i trener Adrian  (tel 728435144) - basen REN

grupa Z trener Krzysztof  (tel 501376735) - basen Medpharma, Tczew

 

Wszystkich członków zachęcamy do udziału w trenigach.

Plan zajęć na miesiąc październik zostanie przedstawiony w późniejszym terminie.

  

                                                                                                                                                                                  Zarząd UKS 8

Drodzy Członkowie Klubu,

Zgodnie z wcześniejszą informacją w miesiącu wrześniu wznawiamy treningi klubowe. Poniżej kilka ważnych informacji:

  1. Zajęcia większości grup we wrześniu będą odbywały się na basenach w Medpharmie i w Renie.
  2. Szczegółowy plan treningów zostanie przedstawiony w tym tygodniu po ostatecznym zatwierdzeniu godzin zajęć.
  3. Trenerzy będą kontaktowali się z rodzicami w celu przedstawienia wstępnego planu zajęć oraz potwierdzenia uczestnictwa dziecka w zaplanowanych zajęciach.
  4. Poniżej podajemy numery telefonów do trenerów dla rodziców, którzy chcą skontaktować się z wyznaczonym trenerem.
  5. Zajęcia z nowym rokiem szkolnym mogą rozpocząć tylko członkowie, którzy mają uregulowane składki członkowskie za poprzedni rok szkolny z miesiącem marcem włącznie.
  6. Wysokość składki członkowskiej za miesiąc wrzesień jest zgodna z podpisaną deklaracją członkowską.
  7. Rodzice dzieci idących do klasy IV podpiszą deklarację członka zwyczajnego w miesiącu październiku.
  8. Zajecia klasy III będą uzależnione od dostepności basenu - informacja w tym tygodniu.

Klasy rocznik 2020/21

klasa III i IV trener Sławek (tel 501246205)

klasa V (cała), klasa VI, VII, VIII, pozostałe trener Mariusz  (tel 695569064) i trener Adrian  (tel 728435144)

grupa Z trener Krzysztof  (tel 501376735)

 

                                                                                                                                                                                  Zarząd UKS 8

Drodzy Członkowie Klubu,

Po długim okresie przerwy spowodowanym pandemią covid 19 przyszedł czas na wznowienie trenigów. Informujemy, że w związku z zamknięciem basenu przy Publicznej Szkole Podstawowej PSP1 zajęcia w miesiącu wrześniu będą odbywały się na innych basenach. W zależności od dostepności basenów ilość grup i osób na trenigach może być ograniczona. Szczegółowy plan trenigów podamy w przyszłym tygodniu. Planowany termin rozpoczęcia zajęć 07.09.2020.

Zajęcia z nowym rokiem szkolnym mogą rozpocząć tylko członkowie, którzy mają uregulowane składki członkowskie za poprzedni rok szkolny z miesiącem marcem włącznie.

 

Zarząd UKS 8

 

 

Drodzy członkowie Klubu,

w związku z zamknięciem basenu spowodowanym ogłoszonym stanem pandemii oraz faktem spuszczenia wody z niecki basenowej informujemy, że w tym roku szkolnym nie zostaną wznowione treningi klubowe na basenie przy PSP1. Kontynuując decyzję podjętą w marcu (rezygnacja z opłacenia składki za miesiąc kwiecień), zwalniamy wszystkich członków z opłacania składek członkowskich również za miesiące maj i czerwiec. Osoby, które z góry opłaciły składkę członkowską za miesiące kwiecień, maj i czerwiec, otrzymają zwrot składki.

Członkowie Klubu, którzy chcą zrezygnować ze zwrotu nadpłaconych składek, proszeni są o przesłanie maila do 15 maja na adres klubowy z informacją o przekazaniu tych składek na działalność statutową klubu.

Jednocześnie przypominamy o konieczności opłacenia składki członkowskiej za miesiąc marzec.

Zarząd UKS 8

UKS  Ósemka w roku 2020 na zawodach ligi województwa pomorskiego w pływaniu.

Zawodnicy UKS Ósemka Starogard Gdański maja już za sobą I rundę pływania w lidze województwa pomorskiego. Zawodnicy podzieleni wg kategorii wiekowych rywalizowali w Słupsku, Chojnicach lub Gdańsku. Najmłodsze dzieci sportowe zmagania rozpoczęli w Słupsku. Urodzeni w roku 2009 i 2010 sprawdzali się na dystansach 50 metrowych stylem motylkowym i klasycznym oraz na dystansie 100 grzbietem i 200 dowolnym. Dzieci, które reprezentowały starogardzka ósemkę to 14 młodych zawodników rozpoczynających swoją przygodę z pływaniem. W nowym roku otrzymali licencję polskiego związku pływackiego i pierwszy raz startowali na takich zawodach. Tradycyjnie w grupie najmłodszej nie obyło się od dyskwalifikacji . Popełniono błędy techniczne, stylowe jak również nie wytrzymano kondycyjnie długich dystansów. Na zawodach uzyskano jednak kilka świetnych wyników.  Najlepiej wypadła w tej rywalizacji Lena Prokopów, która na 50 motylkiem uzyskała 40,29 sek. to trzeci wynik w swojej kategorii wiekowej. Pozostali ustanawiali pierwsze w życiu rekordy życiowe.

20200307 084849

XI  Memoriał Stanisława Uby - Lębork

W sobotę 7 marca 2020 na pływalni miejskiej RAFA w Lęborku odbył się XI Memoriał Stanisława Uby. To ogólnopolskie zawody pływackie dzieci i młodzieży w hołdzie dla przedwcześnie zmarłego prezesa  pomorskiego okręgowego związku pływackiego. W zawodach uczestniczyły 22 kluby sportowe z całego okręgu w tym starogardzka Ósemka. Na sportowe zmagania ze Starogardu do Lęborka wyjechało prawie 20 zawodników rocznika 2010-2009 pod opieką nowego trenera Ósemki pana Adriana Jaworskiego. Najmłodsi zawodnicy rywalizowali na wszystkich dystansach 50 metrowych oraz na dystansie 100 metrów  stylem zmiennym. Liderką UKS Ósemka w tych zawodach została Nina Prokopów, która zdobyła dwa medale. Złoty medal zdobyła Nina na dystansie 50 metrów stylem motylkowym z czasem 37,08 sek. a brązowy na dystansie 50 metrów stylem dowolnym (33,87 sek.) Bardzo dobry występ zaliczyła jej siostra Lena, która uzyskała czwarty czas na dystansie 50 metrów stylem grzbietowym.

herb starogardu

Zgodnie z uchwałą Rady Miasta z dnia 30 października 2019 r. dotacja na realizację zadań z zakresu rozwoju sportu przyznawana jest na pisemny wniosek klubu. Przy ich rozpatrywaniu pod uwagę brane są osiągnięcia sportowe za poprzedni rok, liczba zawodników, wkład własny, kosztowność dyscypliny, ocena komisji na temat współpracy z Gminą Miejską Starogard Gdański oraz realizacji przez wnioskodawcę zadań w poprzednich latach.

Miło nam poinformować, że również nasz klub uzyskał dotację z Urzędu Miasta.

P2060130

PC070303

Mistrzostwa Polski w dwuboju nowoczesnym do lat 12 i 14 oraz Ogólnopolskie Zawody Dzieci w dwuboju nowoczesnym Penta Day odbyły się w Spale 7-8 grudnia 2019. Na obiektach Centralnego Ośrodka Sportu w Spale wystartowało 7 zawodników UKS Ósemka Starogard Gdański. Klub reprezentowali: Kłos Lena i Kłos Zuzanna, Miszewska Oliwia, Muchowski Tobiasz, Mielniczek Jan, Tokarewicz Igor i Jakub Piotrowski.

PA060270

W pierwszy październikowy weekend rozegrana została pierwsza edycja Pucharu Polski na rok 2020 w Pasymiu. W zawodach w dwuboju i trójboju nowoczesnym wystartowało 168 zawodników i tylko dwóch z UKS Ósemka Starogard Gdański. Jakub Piotrowski reprezentował starogardzki klub w dwuboju a Jan Kitowski w trójboju. Bardzo liczną grupę zawodników stanowili zawodnicy z Rosji. W Pasymiu udany start zaliczył Jakub, który uzyskał 13 czas w biegu na 1000 metrów i popłynął 100 metrów z czasem w okolicach życiówki. Niestety nie uniknął błędu ( przed wczesny start) i ostatecznie na 51 startujących zawodników zajął 21 miejsce. Pierwszy swój start w trójboju zaliczył inny zawodnik UKS Ósemka - Jan Kitowski. Tradycyjnie najmocniejszym elementem Jana był bieg na dystansie 2000 metrów, w którym zajął 22 miejsce. W dziesięciu seriach strzeleckich uzyskał 316 punktów i po słabym pływaniu na 200 metrów zajął ostatecznie 34 miejsce. Teraz jest czas aby popracować nad słabymi elementami bo następny start dopiero wiosną.

Powodzenia.

View the embedded image gallery online at:
http://uks8.pl/aktualnosci-uks#sigProGalleriaf8679a18bf

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba i basen

International Swim-Cup w Berlinie 28-29 września. W zawodach wzięło udział około 700 zawodników z 7 krajów (Australia, Rosja, Polska, Czechy, Dania, Austria i Niemcy). Kilkunastu naszych młodych zawodników miało pierwszą okazję w tym sezonie do sprawdzenia swojej dyspozycji. Na 49 startów indywidualnych padło 38 rekordów życiowych. 3 rekordy klubu w najmłodszych kategoriach. Lena Prokopów 100 dowolnym rekord klubu. Aleksandra Jasińska 2 rekordy klubu na 100 i 200 grzbietem w kategorii wiek 11 lat. Dobrym startem popisała się Karolina na 200 delfinem. Srebrny medal na początku sezonu daje powody do optymizmu. Nasza sztafeta 4x50 m dow. w składzie Karolina, Ula, Ola i Zuzia zajęła 6 miejsce!!! Drugi nieco młodszy skład Iga, Oliwia, Ania i Nina uplasował się na 11 pozycji.

Galeria zdjęć