Lista zawodników powołanych na zawody pływackie
Pod Patronatem Prezydenta Miasta Sopotu
Memoriał Andrzeja Pawińskiego

Zawody odbędą się 20 października 2018 r. na pływalni MOSiR w Sopocie, ul. Haffnera 57

Wyjazd na zawody dnia 20 października (tj. sobota) o godz. 12.30. Zbiórka wholu basenu przy PSP nr 1. Opłatę startową, 25 PLN należy wpłacać do dnia 18.10.2018 do tr. Krzysztofa Korczaka. Po tym terminie wpłaty nie będą przyjmowane.
Wycofania przyjmowane są do czwartku 18 października. Jeśli powołani nie mogą jechać proszę o kontakt tel. 501 37 67 35

Pasym i ośrodek wypoczynkowy KALWA był miejscem spotkania się w sportowej rywalizacji zawodników w cyklu „Penta Day” i Pucharze Polski U-15 i U-17 w dwuboju i trójboju nowoczesnym. Ze starogardzkiego klubu UKS Ósemka do mazurskiej miejscowości wybrała się 14 osobowa grupa zawodników wraz z trenerem Mariusze Noetzelem. Sześciu zawodników wystartowała w Pucharze Polski a ośmioro w Penta Day. Klub reprezentowany był przez: Ulę Skrobisz, Oliwię Miszewska, Jakuba Piotrowskiego, Tomka Brylowskiego, Jasia Kitowskiego, Jakuba Kilicha oraz Rulewską Julię, Gosię Gorczycę, Dobrowolską Hanię, Olę Jasińską, Jasia Mielniczka i Jakuba Przytarskiego.

20180928 132013 001

Starogard Gdański był gospodarzem drugiej edycji zawodów sportowych „Szlakiem Oktawii Nowackiej, od dwuboju do pięcioboju nowoczesnego”. W dniu 28 września 2018 roku przybyło do PSP 1 w Starogardzie Gdańskim 120 zawodników chcących rywalizować w dwuboju nowoczesnym. Na pływalni i boisku pojawili się zawodnicy z  UKS Żabianki Gdańsk, UKS Gromik Gdynia, UKS Dwójki Tczew, SP 40 Gdynia, SP 7 Gdynia, SP 8 Wejherowo, PSP 1 Starogard Gd. i UKS Ósemka Starogard Gd.

Zawodnicy rozpoczęli rywalizację na pływalni od przepłynięcia dystansu 50 metrów stylem dowolnym. Najszybciej wśród dziewcząt dystans pokonała  Emilia Tofil z Gdyni z czasem 30,19 sekundy oraz Błażej Nowacki wśród chłopców z czasem 27,30 sekundy. Oboje z rocznika 2005. Najmłodszymi uczestnikami zawodów byli uczniowie z rocznika 2009. Po ukończeniu pływania  wszyscy zawodnicy udali się na boisko, gdzie przygotowano i wyznaczono trasę biegu. Dystans do pokonania dla wszystkich to 600 metrów. Najlepsi pokonywali go w czasie poniżej 2 minut. Najszybciej przebiegł go Kitowski Jan ze Starogardu Gdańskiego w czasie 1:56,44 minuty. Zawodnicy wszyscy po ukończeniu konkurencji biegowej otrzymywali pamiątkowy medal, baton energetyczny oraz napój.

W dniach 19-26 sierpnia ponad 30 osobowa grupa zawodników UKS Ósemka Starogard Gdański brała udział w obozie letnim koło Stronia Śląskiego. Ośrodek wypoczynkowy „Bolko”- Bolasławów położony ok. 5 kilometrów od Stronia Śląskiego to miejsce zakwaterowania naszej ekipy. Na terenie ośrodka z dala od ruchliwych dróg, wśród zieleni do dyspozycji mieliśmy  boisko do piłki nożnej, siatkowej oraz krąg ogniskowy. W czasie trwania obozu zawodnicy klubu mieli zapewnione moc atrakcji. Nie tylko doskonalili pływanie ale też zwiedzali okolice masywu Śnieżnika.

- Informujemy, iż treningi klubowe rozpoczynają się od 4 września (tj. wtorek) wg planu trenigów podanego na stronie klubu.

Zaproponowany plan treningów może w najbliższych dniach ulec zmianie.

 

- Dzieci klas II i III zapraszamy na pierwsze zajęcia w sobotę 08 września (tj sobota) na godzinę 8.00 pierwsza grupa i na godzinę 9.00 druga grupa.

Mistrzostwa Polski Juniorów 15-letnich w pływaniu to ostatnia impreza podsumowująca miniony sezon. W zawodach wzięło udział 509 zawodników ze 135 klubów. Nasz klub reprezentowała nasza najlepsza juniorka 15 letnia Karolina Urban. Zawody te okazały się szczęśliwe dla naszej Karoliny. 4 medale to jej dorobek. Smaku dodaje fakt, że w Starogardzie czekaliśmy na medale rangi Mistrzostw Polski czekaliśmy 9 lat.

Mistrzostwa rozpoczęły się od startu eliminacyjnego na 100 mot. w którym to Karolina zajęła 5 pozycję zachowując świadomie rezerwy sił, ponieważ niecałe 40 minut później czekał ją kolejny start. Tym razem 200 dow. Tutaj także poradziła sobie doskonale. Z 4 czasem dostała się do finału.
W sesji popołudniowej wszystko poszło zgodnie z planem. Pierwszy medal, brązowy, to start finałowy na 100 mot. To dodało skrzydeł Karolinie, 15 minut później cieszyła się już z drugiego medalu, tym rzem srebrnego na 200 dow. Wymarzony początek zawodów.

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży – Śląskie 2018

W czasie wakacji nie wszyscy zawodnicy odpoczywają. To okres ważnych imprez sportowych na poziomie mistrzostw polski. W dniach 7-8 lipca w Częstochowie odbyła się XXIV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Letnich. Na olimpiadę w trójboju i dwuboju nowoczesnym wybrała się również 20 osobowa reprezentacja województwa pomorskiego, w tym 3 zawodników z UKS Ósemka Starogard Gdański. Nasz klub reprezentowali: Michalina Wierzba i Dominik Stępień w trójboju oraz Błażej Nowacki w dwuboju nowoczesnym. W zawodach rywalizowali reprezentanci 7 województw.

30 czerwca, podczas VI Jarmarku Kociewskiego, odbyła się Gala Sportu, w ramach której prezydent miasta Janusz Stankowiak wraz przewodniczącym Komisji Sportu, Rekreacji i Turystyki Rady Miasta Markiem Jankowskim wręczyli nagrody dla ludzi sportu naszego miasta. Z wielką radością i dumą informujemy, że wśród 21 Utalentowanych Młodych Sportowców Starogardu Gdańskiego Roku 2017 znalazło się aż czterech sportowców UKS Ósemka! Wyróżnienie w tej kategorii otrzymali: Urszula SkrobiszJulia RulewskaMichalina Wierzba i Błażej Nowacki.

W centrum sportowym Kosakowo 26 maja 2018 odbyła się 4 edycja zawodów „Szlakiem Oktawii Nowackiej od dwuboju do pięcioboju nowoczesnego”. Do zawodów zgłoszono zawodników głównie z Gdyni. Byli zawodnicy ze szkoły SP 39 i SP 40 z Gdyni, UKS Dwójki Moreny Gdańsk i Gromika Gdynia. Ze względów organizacyjnych w zawodach uczestniczyły tylko dwie zawodniczki UKS Ósemka Starogard Gdański, Ula Skrobisz i Oliwia Miszewska.

 

Podczas Głównych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców w Łodzi w dniach 24-27 maja Karolina zabłysnęła formą.
Nasza zawodniczka startowała w sześciu konkurencjach 100, 200, 400 dowolnym oraz 50, 100, 200 motylkowym.
Pierwszego dnia mistrzostw osiągnęła największy sukces. Już podczas eliminacji na 200 motylkowym pokazała, że jest mocna. Czas jaki uzyskała 2:21,25 okazał się lepszy od rekordów naszego okręgu w dwu kategoriach wiekowych juniorek 15 i 16 letnich oraz pozwolił wejść do finału. W wieczornym finale poprawa wyniku na 2:19,25 dała 5 miejsce wśród seniorek oraz kolejny rekord w naszym okręgu, juniorka15, 16, i 17 lat.

20180528 132946

Zawody 28 maja 2018 w dwuboju nowoczesnym rozegrano na terenach Centrum rekreacyjnym w Elblągu. „Dolinka’ to miejsce z nowoczesną pływalnią i pięknymi terenami zielonymi  do wypoczynku. Tym razem dolinka była miejscem zmagań zawodników w ramach międzywojewódzkich mistrzostwach młodzików  w dwuboju nowoczesnym. Na zawody przybyło 66 zawodników z 5 klubów. Ze starogardzkiej Ósemki przyjechało 12 zawodników, 6 dziewczynek i 6 chłopców. Zawodnicy to osoby bardzo młode, urodzone w 2006 i młodsze. Reprezentanci Ósemki to: Miszewska Oliwia, Skrobisz Ula, Jasińska Ola, Gorczyca Małgorzata, Helak Zosia, Nowacka Iga oraz chłopcy: Piotrowski Jakub, Tokarewicz Igor, Pieniaszek Rico, Bastian Albert, Muchowski Tobiasz, Ćwikliński Eryk.

Zmagania rozpoczęły się od przepłynięcia przez wszystkich dystansu 50 metrowego na pływalni stylem dowolnym. Zawodnicy reprezentując różne umiejętności pokonali dystans od 31 do 55 sekund. Najszybszą wśród dziewcząt była Skrobisz Ula z Ósemki Starogard a wśród chłopców Hański Hubert z Gromika Gdynia. Następnie wszyscy udali się na boisko aby przebiec 600 metrów w jak najkrótszym czasie. Wiedząc, że w końcowej klasyfikacji będzie się brało czas łączny z pływania i biegu, wszyscy dawali z siebie maximum. Po ambitnym biegu najlepszą zawodniczką w mistrzostwach młodzików okazała się Miszewska Oliwia ze starogardzkiej Ósemki, wyprzedzając swoje koleżanki klubowe, Skrobisz Ulę i Jasińską Olę. Na miejscu ósmym sklasyfikowana została Gorczyca Małgosia a na dziesiątym Zosia Helak. Wśród chłopców reprezentant Ósemki Jakub Piotrowski zajął trzecie miejsce a Tokarewicz Igor był dwunasty. Pozostali zawodnicy zajmowali odległe lokaty. Nadmienić należy że spora część zawodników Ósemki Starogard Gdański stanowili zawodnicy młodsi z 2007 i 2008 rocznika, którzy zamierzają powalczyć o lepsze lokaty na zawodach za rok.

View the embedded image gallery online at:
http://uks8.pl/aktualnosci-uks#sigProGalleria35a4a3907e

Za nami zawody pływackie Bałtyckie Nadzieje Olimpijskie. Dnia 12 maja w Gdańsku Chełmie nasi najmłodsi próbowali swoich sił. Dla dzieci z rocznika 2009 były to pierwsze zawody wyjazdowe. Startowało nas 39. Nasi przyszli zawodnicy z dużym zaangażowaniem odeszli do rywalizacji.

W sobotę 19 maja  nasi młodzicy startowali w drugiej rundzie Ligi województwa pomorskiego w Chojnicach. Młodzi zawodnicy po raz kolejny poprawiali swoje rekordy życiowe.

  To były udane zawody dla  Błażeja Nowackiego:
- 100 dow. 1:00,83 rż 6 miejsce,
- 200 zm. 2:29,16 rż 3 miejsce.
Błażej w klasyfikacji końcowej Młodzików zajął 4 miejsce.

Zawody Szlakiem Oktawii Nowackiej od dwuboju do pięcioboju nowoczesnego w Starogardzie Gdańskim.

Dnia 11.05.2018 r. na obiektach Publicznej szkoły Podstawowej nr 1 w Starogardzie Gdańskim odbyła się III runda zawodów w dwuboju nowoczesnym pod hasłem „ Szlakiem Oktawii Nowackiej”. Zawody od dwuboju do pięcioboju szlakiem Oktawii Nowackiej odbyły się w Starogardzie już po raz drugi. Podobne odbyły się w roku 20017. To w tej szkole od pływania Oktawia Nowacka, medalistka olimpijska, rozpoczynała swoją przygodę ze sportem. Do stolicy Kociewia na sportowe zmagania przybyło 8 reprezentacji szkół lub klubu z województwa pomorskiego. Łącznie  w szranki stanęło 70 zawodników i zawodniczek od 9 do 13 lat. Reprezentacja Starogardu liczyła w tych zawodach 32 osoby.