herb starogardu

Miło na poinformować, że Uczniowski Klub Sportowy ÓSEMKA otrzymał dotację z Urzędu Miasta na prowadzenie działalności statutowej.

https://starogard.pl/stawiamy-na-sport-95650/

P2110058

 

Drodzy Członkowie Klubu,

W związku z wprowadzeniem nowych ograniczeń w naszym województwie w dostępie do basneu związanymi z pandemią Covid 19 informujemy, że od 13.03.2021 na zajęcia mogą uczęszczać tylko członkowie Kadry Narodowej. Zgodnie z uchwałą Polskiego Związku Pływackiego do Kadry Narodowej zostały powołane wszystkie osoby posiadające w systemie SEL status: aktywny. Status: aktywny, mogą otrzymać tylko osoby, dla których zostanie złożona odpowiednia dokumentacja w systemie, m.in. aktualna licencja oraz aktualne badania lakarskie.

Jako Zarząd podjęlismy decyzję, że licencje zostaną wyrobione dla wszystkich członków Klubu. W celu wyrobienia licencji należy dostarczyć wszystkie niezbędne dane w tym aktualną karę zdrowia sportowca do trenera grupy.  Szczegóły od dłuzszego czasu przekazywane sa przez trenerów.  Proces wyrabiania licencji prowadzimy od poczatku roku dlatego na ten moment znaczna większość zawodników posiada licencję i status aktywny w systemie SEL. Osoby, które jeszcze nie dopełniły powyższych formalności prosimy o kontakt z trenerem grupy. Prosimy o potwierdzenie u trenera czy Państwa dziecko ma status aktywny w sytemie SEL.

Ponieważ wyrobienie licencji zależy od dopełnienia formalności przez rodzica informujemy, że nie zwalniamy nikogo z opłacenia składki członkowskiej za miesiąc marzec.

Z poważaniem

Zarząd UKS 8 

Drodzy Członkowie Klubu,

W związku z uwagami dotyczącymi ubezpieczeniI informujemy, że:

1. Od kwietnia przystępujemy do odnowienia umowy ubezpieczenia NNW na kolejny rok. 

2. Osoby, które chcą aby dziecko zostało ubezpieczone przez klub proszone są o przesłanie do 16.03.2021 na  adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. poniższej informacji,

"Jako prawny opiekun, proszę o ubezpieczenia (imię i nazwisko dziecka) urodzonego (data urodzenia) w ramach ubezpieczenia zawieranego przez klub UKS Ósemka

(imie i nazwisko prawnego opiekyna)"

3. Ubezpieczone zostana tylko osoby, które prześlą powyższą informację we wskazanym terminie. 

Z poważaniem

Zarząd UKS 8 

Drodzy Członkowie Klubu,

Zgodnie ze stsuutem klubu raz na 2 lata odbywa się Walne Sprawozdawczo-Wyborcze Zebranie Członków Klubu. Tradacyjnie od kilku lat odbywa się ono w pierwszym kwartale roku. W związku z pandemią wywołaną COVID 19 i związnymi z tym ograniczeniami dotyczacymi zgromadzeń informujemy, że na ostatnim zabraniu Zarządu obecni członkowie kierując się dobrem klubu i zapewnieniem jego działalności podjeli się dalszego Zarzadzania klubem. Jednoczesnie informujemy, że Walne Sprawozdawczo-Wyborcze Zebranie Członków Klubu zostanie przeprowadzone w pierwszym możliwym terminie, na którym zostaną wybrane nowe władze klubu.

Z poważaniem

Zarząd UKS 8 

Drodzy Członkowie Klubu,

W związku z zamknięciem basenu przy PSP1 informujemy, że do dnia 09.04 zostają zawieszone zajęcia dla wszystkich grup.

Z poważaniem

Zarząd UKS 8 

Drodzy Członkowie Klubu,

Informujemy, że od czwartku 01.04.2021 wznawiamy zajęcia na basenie przy PSP1 dla Czonków Kadry Narodowej zgodnie z ustalonym harmonogramem zajęć.

W razie kolejnych obostrzeń będzie my na bieżąco przekazywali nowe informacje.

Jednoczesnie informujemy, że w najblizszych dniach zostaną zakupione kolejne licenceje dla dzieci, które mają skompletowaną dokumetację u swojego trenera. Pozwoli to na dopuszczenie do zajęć kolejnych członków klubu.

Z poważaniem

Zarząd UKS 8 

Drodzy Członkowie Klubu,

Zgodnie z opublikowaną przed chwilą informacją, PZP powołał do Kadry Narodowej zawodników posiadających licencje w systemie SEL na okres do 14 lutego. Liczba osób posiadających licencje została rozszerzona. Od jutra trenerzy będa przkazywali infromacje nowym osobom kiedy mogą dołączyc do trenujących grup.

Z poważaniem

Zarząd UKS 8

Drodzy Członkowie Klubu,

W zwiążku z przedłużenie obostrzeń do dnia 31.01.2021 informujemy, że:

  1. Do końca miesiąca trenuje tylko grupa zawodników powołanych do Kadry Narodowej. Lista zawodników w Komunikacie Zarządu z dnia 30.12.2020. Plan treningów przekażą trenerzy poszczególnych grup.
  2. Osoby, które nie było powołane do Kadry Narodowej i z tego powodu nie uczestniczyły w zajęciach przez cały miesiąc styczeń, zostaną zwolnione ze składki członkowskiej za miesiąc styczeń. Jeżeli składka styczniowa została juz opłacona zostanie ona przeniesiona akonto miesiąca lutego.
  3. Osoby powołane do Kadry Narodowej, które nie brały udziału w zajęciach w miesiącu styczniu, zgodnie z deklaracją, są zobligowane do opłacenia składki styczniowej.

Z poważaniem

Zarząd UKS 8

 

Drodzy Członkowie Klubu,

Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 21.12.2020 wprowadzono dalsze ograniczenia w dostępie do basenów. Z basenów mogą nadal korzystać członkowie Kadry Narodowej Poskiego Związku Pływackiego (PZP).

Zarząd Polskiego Związku Pływackiego podjął Uchwałę nr 131/E/2020 z dnia 22.12.2020 r. powołując do Kadry Narodowej PZP WSZYSTKICH zawodników zarejestrowanych w Systemie Ewidencji Zawodników PZP (posiadających licencje PZP) z rocznika 2011 i starszych.

Lista powołanych członków naszego klubu znajduje się z załączniku nr 10 pozycje od 684 do 734. Powołanie otrzymali zawodnicy z grupy Z trenera Krzysztofa, część zawodników z grupy V+ prowadzonej przez trenera Mariusza i Adriana oraz część grupy klasy IV trenera Sławka.

Link do Uchały PZP oraz załacznika.

http://www.polswim.pl/komunikat-dotyczacy-kadr-narodowych-polskiego-zwiazku-plywackiego

Na wnisek Zarządu UKS 8 Dyrektor Szkoły PSP1 pozwolił na prowadzenie zajęć na basenie od dnia 04.01.2021.

W trenigach mogą brać udział tylko i wyłącznie osoby powołane do Kadry Narodowej PZP zgodnie z załacznikiem nr 10, które mają opłaceone skladki członkowskie do grudnia 2020 roku włącznie.

 

Z poważaniem

Zarząd UKS 8

 

 

                                         

LASER RUN TOUR Starogard Gdański 2020.

P9200533

          W niedzielny poranek 20 września 2020 roku wystartowała kolejna edycja zawodów LASER RUN TOUR Starogard Gdański. Zawody odbyły się na obiektach Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Starogardzie Gdańskim. Połączenie biegania i strzelania z pistoletu laserowego staje się coraz popularniejsze w Starogardzie Gdańskim. W II edycji Laser Run wystartowało ponad 110 zawodników w 8 kategoriach wiekowych od 9 do 60 lat. Zawody sportowe Laser Run połączyły pokolenia. Zawodnicy przybyli na zawody do Starogardu Gdańskiego z takich miejscowości jak: ze Szczecina, Szczecinka, Torunia, Gdyni, Gdańska, Kosakowa, Tczewa, Janowa, Szpęgawska, Elbląga, Korzeniewa i Nowej Wsi Rzecznej. Zawodników i kibiców przywitał prezes Uczniowskiego Klubu Sportowego Ósemka pan Artur Skrobisz, życząc wszystkim dużo emocji podczas sportowej rywalizacji. Na zawodach obecna była reprezentując prezydenta miasta Starogardu, pani Brygida Nowacka, przewodnicząca komisji sportu.

         Laser Run to dynamiczne wyścigi składające się z 2, 3 lub 4 rund biegu na dystansie 400 metrów, oraz od dwóch do czterech rund strzelania z pistoletu laserowego z odległości 5 metrów. Zawodnicy muszą trafić do celu 5 razy, zanim będą mogli kontynuować bieg. Całkowita liczba trafień wynosi 10, 15, 20, a całkowity dystans do pokonania to 800, 1200 lub 1600 metrów. Ta nowa dyscyplina jest pochodną ostatniej konkurencji pięcioboju nowoczesnego.