Drodzy członkowie Naszego klubu,

W związku z sytuacją związaną z koronawirusem od 12 marca nie odbywają się zajęcia klubowe na basenie. Zostały zawieszone również wyjazdy na różne zawody. Jest to dla nas wszystkich nowa, niełatwa sytuacja. Nikt z nas nie jest w stanie dzisiaj powiedzieć jak długo ona potrwa. Jednak wszyscy musimy zdawać sobie sprawę, że działalność klubu to nie tylko treningi i zawody, to również inne zobowiązania, które w skali roku jako klub musimy ponosić. Klub nie zawiesił swojej działalności, a jedynie została ona ograniczona. Dlatego jako wybrani przez Was przedstawiciele naszego klubu podjęliśmy decyzję, że wszyscy członkowie powinni opłacić składkę członkowską za miesiąc marzec. Składkę kwietniową zawieszamy do odwołania. W dalszych tygodniach będziemy obserwowali rozwój sytuacji i podejmowali decyzje z sprawie składek, o czym będziemy Was informowali na bieżąco.

Życzymy dużo zdrowia, a wszystkich naszych młodych członków zachęcamy do aktywności fizycznej w ramach domowych ćwiczeń.

 

Z pływackim pozdrowieniem

Zarząd UKS 8

UKS  Ósemka w roku 2020 na zawodach ligi województwa pomorskiego w pływaniu.

Zawodnicy UKS Ósemka Starogard Gdański maja już za sobą I rundę pływania w lidze województwa pomorskiego. Zawodnicy podzieleni wg kategorii wiekowych rywalizowali w Słupsku, Chojnicach lub Gdańsku. Najmłodsze dzieci sportowe zmagania rozpoczęli w Słupsku. Urodzeni w roku 2009 i 2010 sprawdzali się na dystansach 50 metrowych stylem motylkowym i klasycznym oraz na dystansie 100 grzbietem i 200 dowolnym. Dzieci, które reprezentowały starogardzka ósemkę to 14 młodych zawodników rozpoczynających swoją przygodę z pływaniem. W nowym roku otrzymali licencję polskiego związku pływackiego i pierwszy raz startowali na takich zawodach. Tradycyjnie w grupie najmłodszej nie obyło się od dyskwalifikacji . Popełniono błędy techniczne, stylowe jak również nie wytrzymano kondycyjnie długich dystansów. Na zawodach uzyskano jednak kilka świetnych wyników.  Najlepiej wypadła w tej rywalizacji Lena Prokopów, która na 50 motylkiem uzyskała 40,29 sek. to trzeci wynik w swojej kategorii wiekowej. Pozostali ustanawiali pierwsze w życiu rekordy życiowe.

20200307 084849

XI  Memoriał Stanisława Uby - Lębork

W sobotę 7 marca 2020 na pływalni miejskiej RAFA w Lęborku odbył się XI Memoriał Stanisława Uby. To ogólnopolskie zawody pływackie dzieci i młodzieży w hołdzie dla przedwcześnie zmarłego prezesa  pomorskiego okręgowego związku pływackiego. W zawodach uczestniczyły 22 kluby sportowe z całego okręgu w tym starogardzka Ósemka. Na sportowe zmagania ze Starogardu do Lęborka wyjechało prawie 20 zawodników rocznika 2010-2009 pod opieką nowego trenera Ósemki pana Adriana Jaworskiego. Najmłodsi zawodnicy rywalizowali na wszystkich dystansach 50 metrowych oraz na dystansie 100 metrów  stylem zmiennym. Liderką UKS Ósemka w tych zawodach została Nina Prokopów, która zdobyła dwa medale. Złoty medal zdobyła Nina na dystansie 50 metrów stylem motylkowym z czasem 37,08 sek. a brązowy na dystansie 50 metrów stylem dowolnym (33,87 sek.) Bardzo dobry występ zaliczyła jej siostra Lena, która uzyskała czwarty czas na dystansie 50 metrów stylem grzbietowym.

W związku z zamknięciem basenu, podyktowanym względami bezpieczeństwa, od dnia 12.03.2020 wszystkie treningi zostają zawieszone do odwołania.

Zarząd UKS 8

W trosce o zdrowie naszych dzieci, w związku z szerzącą się epidemią koronawirusa, zostają odwołane wyjazdy na wszystkie zawody aż do odwołania.

Zarząd UKS 8

Z dniem 16.03.2020 r. zostaną wprowadzone następujące zmiany w planie treningów:

  1. Grupa V1: pn 14.30 – 16.00, wt 14.30 – 15.30, czw 15.15 – 16.45, pt 15.15 – 16.45 – trener Adrian
  2. Grupa V1 i grupa V2, VI+: sb 8.00 – 10.00 – trener Mariusz i Adrian zamiennie (m.in. z powodu wyjazdów na zawody)

Zmiany zostają wprowadzone w związku z niską frekwencją na zajęciach oraz w celu pełniejszego wykorzystania basenu w godzinach popołudniowych

Zarząd UKS 8

herb starogardu

Zgodnie z uchwałą Rady Miasta z dnia 30 października 2019 r. dotacja na realizację zadań z zakresu rozwoju sportu przyznawana jest na pisemny wniosek klubu. Przy ich rozpatrywaniu pod uwagę brane są osiągnięcia sportowe za poprzedni rok, liczba zawodników, wkład własny, kosztowność dyscypliny, ocena komisji na temat współpracy z Gminą Miejską Starogard Gdański oraz realizacji przez wnioskodawcę zadań w poprzednich latach.

Miło nam poinformować, że również nasz klub uzyskał dotację z Urzędu Miasta.

P2060130

Informujemy, że w środę dnia 04 marca 2020 r. w świetlicy PSP1 odbędzie się Sprawozdawcze Walne Zebranie Członków Klubu.
Pierwszy termin spotkania godz. 17.30, drugi termin spotkania 17.45.

 

Zapraszamy
Zarząd UKS Ósemka

Realizując postanowienie Walnego Zebrania Członków Klubu z 2019 roku Zarząd przyjął uchwałę o dodatkowej dopłacie do startowego dla zawodników wyjeżdżających na zawody.

W zależności od kondycji finansowej klubu dopłata będzie przysługiwała zawodnikom, którzy w danym okresie startowym, w ramach osiąganych wyników, przekroczą wyższą klasę sportową (wg klasyfikacji sportowej PZP) w stosunku do swojego rocznika.
Rodzice dzieci, które otrzymają dofinansowanie na okres 01 styczeń – 31 lipiec zostaną poinformowani przez trenera prowadzącego grupę.

Szczegółowo uchwała zostanie przedstawiona na Walnym Zebraniu Członków Klubu w 2020 roku.

Zarząd UKS Ósemka

PC070303

Mistrzostwa Polski w dwuboju nowoczesnym do lat 12 i 14 oraz Ogólnopolskie Zawody Dzieci w dwuboju nowoczesnym Penta Day odbyły się w Spale 7-8 grudnia 2019. Na obiektach Centralnego Ośrodka Sportu w Spale wystartowało 7 zawodników UKS Ósemka Starogard Gdański. Klub reprezentowali: Kłos Lena i Kłos Zuzanna, Miszewska Oliwia, Muchowski Tobiasz, Mielniczek Jan, Tokarewicz Igor i Jakub Piotrowski.

PA060270

W pierwszy październikowy weekend rozegrana została pierwsza edycja Pucharu Polski na rok 2020 w Pasymiu. W zawodach w dwuboju i trójboju nowoczesnym wystartowało 168 zawodników i tylko dwóch z UKS Ósemka Starogard Gdański. Jakub Piotrowski reprezentował starogardzki klub w dwuboju a Jan Kitowski w trójboju. Bardzo liczną grupę zawodników stanowili zawodnicy z Rosji. W Pasymiu udany start zaliczył Jakub, który uzyskał 13 czas w biegu na 1000 metrów i popłynął 100 metrów z czasem w okolicach życiówki. Niestety nie uniknął błędu ( przed wczesny start) i ostatecznie na 51 startujących zawodników zajął 21 miejsce. Pierwszy swój start w trójboju zaliczył inny zawodnik UKS Ósemka - Jan Kitowski. Tradycyjnie najmocniejszym elementem Jana był bieg na dystansie 2000 metrów, w którym zajął 22 miejsce. W dziesięciu seriach strzeleckich uzyskał 316 punktów i po słabym pływaniu na 200 metrów zajął ostatecznie 34 miejsce. Teraz jest czas aby popracować nad słabymi elementami bo następny start dopiero wiosną.

Powodzenia.

View the embedded image gallery online at:
http://uks8.pl/aktualnosci-uks#sigProGalleriaf8679a18bf

Zależy nam na tym, aby dzieci i młodzież miały możliwość rozwijania swoich pasji. Staramy się więc wspierać inicjatywy, które mocno wpływają na rozwój mieszkańców powiatu. Dziś podpisaliśmy więc umowę  z Uczniowskim Klubem Sportowym Ósemka. Z dofinansowania Klub może zwiększyć dostępność młodych pływaków do trenerów. Staroście Kazimierz Chyła oraz Wioleta Strzemkowska-Konkolewska, członkowi Zarządu Powiatu, o zagadnieniach związanych z nauką pływania wiele ciekawych rzeczy opowiedział Artur Skrobisz, prezes Klubu. Dziękujemy za niezwykle interesującą rozmowę i życzymy samych sukcesów  na pływalniach!

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba i basen

International Swim-Cup w Berlinie 28-29 września. W zawodach wzięło udział około 700 zawodników z 7 krajów (Australia, Rosja, Polska, Czechy, Dania, Austria i Niemcy). Kilkunastu naszych młodych zawodników miało pierwszą okazję w tym sezonie do sprawdzenia swojej dyspozycji. Na 49 startów indywidualnych padło 38 rekordów życiowych. 3 rekordy klubu w najmłodszych kategoriach. Lena Prokopów 100 dowolnym rekord klubu. Aleksandra Jasińska 2 rekordy klubu na 100 i 200 grzbietem w kategorii wiek 11 lat. Dobrym startem popisała się Karolina na 200 delfinem. Srebrny medal na początku sezonu daje powody do optymizmu. Nasza sztafeta 4x50 m dow. w składzie Karolina, Ula, Ola i Zuzia zajęła 6 miejsce!!! Drugi nieco młodszy skład Iga, Oliwia, Ania i Nina uplasował się na 11 pozycji.

Galeria zdjęć

LASER RUN  w Starogardzie Gdańskim.

Na boisku przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Starogardzie Gdańskim 15 czerwca 2019 odbył się pierwszy w tym mieście Laser Run. Biathlon letni, kombajn czy laser run to połączenie biegu przełajowego i strzelania z pistoletu laserowego. To ostatnie elementy pięcioboju nowoczesnego. W takich zawodach na starogardzkim szkolnym boisku przy Zblewskiej wystartowali zawodnicy w wieku od 9 do prawie 60 lat. Przy pięknej słonecznej pogodzie w sobotni poranek rywalizowało ponad 60 zawodników w 7 kategoriach wiekowych.