Drużynowe Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików

            W dniach 25 – 26 marzec na pływalni Gdańskiego Ośrodka Sportu na Chełmnie odbyły się zawody pływackie dla 12 i 13 letnich zawodników. Pierwsza runda Drużynowych Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików rozgrywana w okresie pandemii zgromadziła na starcie ok. 140 zawodników z co najmniej 16 klubów. Ze starogardzkiej ósemki na zawody do Gdańska wybrało się 6 zawodników. Byli to: Jasińska Aleksandra, Ćwiklińska Zofia, Muchowska Amelia oraz Ćwikliński Eryk, Muchowski Tobiasz i Mielniczek Jan. Zawodnicy rywalizowali przez dwa dni na dłuższych pływackich dystansach (100 metrów motylkiem, żabką, kraulem i grzbietem, 200 metrów grzbietem , żabką i zmiennym oraz 400 dowolnym). Najlepszą zawodniczką zawodów 13 letnią była nasza reprezentantka Aleksandra Jasińska, która na zawodach zdobyła aż cztery medale: 3 złote i jeden srebrny. Tym samym plasując klub UKS Ósemkę na piątym miejscu w rywalizacji medalowej. Ola zdobywając medale uzyskiwała wyniki : 100 motylkiem -1.12,02 , 200 -grzbietem 2.27,18 , 100 dowolnym -1.03,68 i 100 grzbietem -1.09,88 . Tradycyjnie dużo emocji wzbudziły sztafety na zakończenie zawodów 4 x 50 dowolnym. Sztafeta starogardzkiego klubu w składzie: Mielniczek, Ćwikliński, Muchowski, Jasińska uzyskała czas 2.04,27 min. i zajęła dopiero szóste miejsce. Zabrakło niewiele bo tylko 0,34 sekundy by zająć medalowe miejsce trzecie, na 11 sztafet startujących wśród 13 latków. Pozostali nasi zawodnicy w w/w zawodach uzyskiwali dobre wyniki , ustanawiając swoje rekordy życiowe na poszczególnych dystansach. Należy wspomnieć o dobrym wyniku Jasia Mielniczka na 100 grzbietem gdzie z czasem 1.15,57 zajął szóste miejsce wśród 19 sklasyfikowanych zawodników.

 

 

View the embedded image gallery online at:
http://uks8.pl/aktualnosci-uks/wiadomosci#sigProGalleriac2d8523a73

Ogólnopolskie zawody pływackie „Gdyńskie Delfinarium”

Zawody odbyły się 16 października 2021 roku na pięknej 25 metrowej pływalni 8 torowej!! w Akademickim Centrum Sportowym Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. Organizatorem zawodów był klub pływacki Delfin Gdynia wraz z UM i Centrum Sportu w Gdyni. Gdyńskie Delfinarium to zawody podzielone na dwa bloki startowe. Jeden dla zawodników młodszych 2014-2009 i drugi dla starszych 2008-2006. W I bloku zawodnicy sprawdzali się wszystkimi stylami na dystansach 50 metrowych oraz 100 zmiennym. W tym też bloku uczestniczyli zawodnicy starogardzkiej Ósemki. Reprezentacja klubu liczyła 21 zawodników, trener Mariusz Noetzel i członek zarządu klubu, pani Agnieszka Klecha. Zawody w Gdyni to najliczniej obsadzone zawody w regionie. Zgłosiło się na dwa bloki około 650 zawodników z ponad 30 klubów. Zawodnicy starogardzkiej Ósemki pojechali sprawdzić swoje umiejętności na początek sezonu startowego. Skład to poczatkujący z krótkim stażem zawodnicy ze Starogardu. Młodzi pływacy ósemki popełnili kilka błędów przez co otrzymali dyskwalifikacje. Najlepszymi miejscami mogli pochwalić się : Magdalena Klecha 6 miejsce na 50 metrów stylem motylkowym, Patrycja Toczek 8 miejsce na 50 metrów stylem grzbietowym oraz Antoni Grabarz na 50 metrów stylem motylkowym zajął 8 lokatę. Nieźle popłynęła Lena Kłos na 100 metrów stylem zmiennym i Julia Jankowska na 50 metrów stylem grzbietowym. Obje zajęły 10 lokatę w swoim roczniku. Pozostali zawodnicy uzyskując nawet nowe rekordy życiowe zajmowali dalsze lokaty. Wyjazd okazał się nad wyraz cennym doświadczeniem dla zawodników UKS Ósemka. Pływalnia na której odbyły się zawody udostępniana jest okazjonalnie na tego typu imprezy a młodzi zawodnicy mieli okazję sprawdzić się z rówieśnikami z innych województw.

Galeria zdjęć z I bloku https://photos.app.goo.gl/TDod3bKpKLiKk1k7A

 

View the embedded image gallery online at:
http://uks8.pl/aktualnosci-uks/wiadomosci#sigProGalleria5f5daf1ae6

herb starogardu

Miło na poinformować, że Uczniowski Klub Sportowy ÓSEMKA otrzymał dotację z Urzędu Miasta na prowadzenie działalności statutowej.

https://starogard.pl/stawiamy-na-sport-95650/

P2110058

 

UCZNIOWSKI KLUB SPORTOWY "ÓSEMKA" OGŁASZA NABÓR
na naukę i doskonalenie pływania dla dzieci z roczników 2014, 2013 i 2012
 
Oferujemy:
- treningi pływackie prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę trenerską
- naukę i doskonalenie technik pływania
- uczestnictwo i rywalizację w zawodach
- sportową atmosferę i hartowanie ducha walki
 

Nabór  odbywał się będzie do następujących grup:

- grupa klasa I

- grupa klasa II

- grupa klasa III

 

W celu udziału dziecka w naborze prosimy o przesłanie nastepujących informacji na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.:

1. Imię i nazwisko dziecka

2. Klasa do której dziecko będzie uczęszczało w roku szkolny 2021/2022

3. Telefon kontaktowy rodzica

 

Informacja o pierwszych zajęciach zostanie przesłana na podany numer telefonu.

Liczba miejsc w poszczególnych grupach jest ograniczona.

Serdecznie zapraszamy

Zarząd UKS 8

 

 

 

 

 

 

 

 

 

LASER RUN TOUR Starogard Gdański 2020.

P9200533

          W niedzielny poranek 20 września 2020 roku wystartowała kolejna edycja zawodów LASER RUN TOUR Starogard Gdański. Zawody odbyły się na obiektach Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Starogardzie Gdańskim. Połączenie biegania i strzelania z pistoletu laserowego staje się coraz popularniejsze w Starogardzie Gdańskim. W II edycji Laser Run wystartowało ponad 110 zawodników w 8 kategoriach wiekowych od 9 do 60 lat. Zawody sportowe Laser Run połączyły pokolenia. Zawodnicy przybyli na zawody do Starogardu Gdańskiego z takich miejscowości jak: ze Szczecina, Szczecinka, Torunia, Gdyni, Gdańska, Kosakowa, Tczewa, Janowa, Szpęgawska, Elbląga, Korzeniewa i Nowej Wsi Rzecznej. Zawodników i kibiców przywitał prezes Uczniowskiego Klubu Sportowego Ósemka pan Artur Skrobisz, życząc wszystkim dużo emocji podczas sportowej rywalizacji. Na zawodach obecna była reprezentując prezydenta miasta Starogardu, pani Brygida Nowacka, przewodnicząca komisji sportu.

         Laser Run to dynamiczne wyścigi składające się z 2, 3 lub 4 rund biegu na dystansie 400 metrów, oraz od dwóch do czterech rund strzelania z pistoletu laserowego z odległości 5 metrów. Zawodnicy muszą trafić do celu 5 razy, zanim będą mogli kontynuować bieg. Całkowita liczba trafień wynosi 10, 15, 20, a całkowity dystans do pokonania to 800, 1200 lub 1600 metrów. Ta nowa dyscyplina jest pochodną ostatniej konkurencji pięcioboju nowoczesnego.