Pasym i ośrodek wypoczynkowy KALWA był miejscem spotkania się w sportowej rywalizacji zawodników w cyklu „Penta Day” i Pucharze Polski U-15 i U-17 w dwuboju i trójboju nowoczesnym. Ze starogardzkiego klubu UKS Ósemka do mazurskiej miejscowości wybrała się 14 osobowa grupa zawodników wraz z trenerem Mariusze Noetzelem. Sześciu zawodników wystartowała w Pucharze Polski a ośmioro w Penta Day. Klub reprezentowany był przez: Ulę Skrobisz, Oliwię Miszewska, Jakuba Piotrowskiego, Tomka Brylowskiego, Jasia Kitowskiego, Jakuba Kilicha oraz Rulewską Julię, Gosię Gorczycę, Dobrowolską Hanię, Olę Jasińską, Jasia Mielniczka i Jakuba Przytarskiego.

Do zawodów Penta Day w najmłodszej kategorii zgłoszono prawie 200 zawodników a w tym 120 chłopców z rocznika 2006 i młodsi. Ośmiu zawodników UKS Ósemka w tym cyklu zawodów do południa pływali a popołudniu biegali.  Po dwóch konkurencjach dziewczęta starogardzkiej Ósemki mogą uznać starty swoje za udane. W roczniku 2008 Ola Jasińska zajęła bardzo dobre 6 miejsce,  w 2007 Gosia Gorczyca została sklasyfikowana na 12 pozycji a w roczniku 2006 Julia Rulewska zajęła 5 miejsce. Natomiast nieco gorzej poszło chłopcom. Zawodnicy UKS Ósemka zajmowali miejsca w drugiej dziesiątce. W roczniku 2006 Rico Pieniaszek zajął 11 miejsce, Tokarewicz Igor w roczniku 2007 zajął 15 miejsce a Mielniczek Jasiu w 2008 zajął 14 miejsce. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowy medal i koszulkę. Najlepsza szóstka w każdej kategorii otrzymała dyplomy i statuetki.

W zawodach Pucharu Polski zgłoszono 159 zawodników, 73 w trójboju i 86 w dwuboju nowoczesnym. Oliwia Miszewska i Ula Skrobisz będąc najmłodszymi dwuboistkami na zawodach, bardzo ambitnie walczyły ze starszymi koleżankami z Warszawy, Radomska, Łodzi czy Drzonkowa. W końcowej klasyfikacji zajęły miejsca: 18-Ula i 21-Oliwia. Zawodnicy starogardzkiej ósemki startujący w dwuboju popłynęli w granicach swoich rekordów życiowych. Bardzo dobrze przebiegli natomiast trasę jednego kilometra. Tradycyjnie trasa biegu w Pasymiu nie należała do łatwych. Poprowadzona była wśród duktów leśnych i piaszczystej plaży oraz z bardzo długim podbiegiem w końcowej fazie. Jakub Piotrowski i Jasiu Kitowski pokonali tę trasę w czasie 3min.41 sekund. Były to wyniki plasujące ich na 18 i 19 lokacie. Po dwóch konkurencjach nasi chłopcy plasowali się jednak dopiero w czwartej dziesiątce. Najwyżej został sklasyfikowany Piotrowski Jakub, na miejscu 30.

Na zakończenie zawodów przeprowadzona była loteria fantowa, w której wygrać można było rakiety do tenisa ziemnego oraz pobyt rodzinny w ośrodku  Kalwa. Szczęcie w loterii miał Jasiu Kitowski z UKS Ósemka Starogard Gdański, który został nagrodzony  voucherem na tygodniowy pobyt dla 4 osobowej rodziny w ośrodku wypoczynkowym Kalwa w Pasymiu. Gratulujemy.

Szczegółowe wynik zawodów Penta Day i Pucharu Polski w Pasymiu na stronie Polskiego Związku Pięcioboju Nowoczesnego.