phoca thumb l 20190316 142937

Zawodnicy UKS Ósemka ze Starogardu Gdańskiego zrobili kolejny krok do OOM. W dniach 16-17 marzec 2019 wystartowali w drugiej rundzie Pucharu Polski w dwuboju nowoczesnym w Drzonkowie. Starogardzką Ósemkę reprezentowali: Ula Skrobisz, Małgosia Gorczyca, Jakub Kilich, Jakub Piotrowski i Jan Kitowski. Zabrakło niestety kontuzjowanej Oliwii Miszewskiej. Zawodnicy rozpoczęli w sobotę od pływania na dystansie 100 metrów. Świetnie na pływalni pokazał się Jasiu Kitowski, poprawiając swój rekord życiowy o 5 sekund. Również dobry start zaliczyła Ula Skrobisz i Kuba Piotrowski. Na poziomie swojej życiówki popłynął Kuba Kilich i Gosia Gorczyca. Po pierwszej konkurencji najwyżej sklasyfikowana była Ula, na miejscu dziewiątym. Chłopcy zajmowali miejsca w drugiej połowie stawki 47 zawodników.

phoca thumb m 20190316 143413  phoca thumb l 20190317 095008

W oczekiwaniu na drugą konkurencję biegową, zawodnicy mogli skorzystać z oferty ośrodka sportowego w Drzonkowie. Wykorzystała to tylko Małgosia Gorczyca, dosiadając pięknego rumaka. Na krytej ujeżdżalni pokazała innym umiejętności jazdy konnej, czyli tymi którymi dysponuje zawodnik pięcioboju nowoczesnego. Gosia pokazała koleżance i kolegom z klubu jak pokonuje przeszkody nawet te powyżej 1 metra.

phoca thumb l 20190317 095954

Piękny, słoneczny poranek w niedzielę 17 marca przywitał zawodników biorących udział w drugiej rundzie Pucharu Polski w dwuboju i trójboju nowoczesnym. Organizatorzy przygotowali urozmaiconą trasę biegu na świeżym powietrzu. Jako pierwsze na trasie 1000 metrów pokazały się dziewczęta ze starogardzkiej ósemki. Małgosia Gorczyca trochę przeziębiona ze starszymi koleżankami pobiegła bardzo ambitnie. Ula Skrobisz walczyła na trasie do końca, jednak nie dysponuje jeszcze takimi umiejętnościami aby konkurować z najlepszymi. Po dwóch konkurencjach zajęła ostatecznie w stawce 56 zawodniczek, miejsce 20. Zawodnicy ósemki po pływaniu zajmowali miejsca w drugiej połówce startujących zawodników (47 zawodników). Bieg natomiast jest ich znacznie lepszą konkurencją i tu spodziewaliśmy się awansów. Po pokonaniu dystansu 1 kilometra wszyscy starogardzianie awansowali w końcowej klasyfikacji. Najwyżej w Drzonkowie uplasował się Jan Kitowski – 20 miejsce, Piotrowski Jakub zajął miejsce 22 a Kilich Jakub 24. Przypominam, że na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży awansuje 32 najlepszych zawodników i zawodniczek wyłonionych z pięciu edycji Pucharów Polski. Po trochę nieudanym Pasymiu, niezły start w Drzonkowie. Niedługo start w kolejnej trzeciej rundzie Pucharu Polski w Warszawie, 6-7 kwietnia 2019.  Powodzenia.

Galeria zdjęć