P4063116

W dniach 6-7 kwietnia 2019 zawodnicy UKS Ósemka uczestniczyli w trzeciej rundzie Pucharu Polski w dwuboju nowoczesnym w Warszawie. Do Warszawy wybrała się 5 osobowa reprezentacja starogardzkiej Ósemki w składzie: Oliwia Miszewska, Skrobisz Urszula, Kilich Jakub, Kitowski Jan i Piotrowski Jakub.

 

Zawodnicy zaraz po podróży pociągiem do stolicy w sobotnie popołudnie udali się na pływalnię Akademii Wychowania Fizycznego, gdzie rozegrano pierwszą konkurencję dwuboju nowoczesnego-pływanie na dystansie 100 metrów. Na pływalni w tej rundzie Pucharu, świetnie popłynął Jakub Kilich. Dystans 100 metrów w czasie 1.15,12 minuty to ustanowiony nowy rekord życiowy Kuby. Trochę poniżej swoich możliwości na tym dystansie pokazał się  Jasiu Kitowski i Jakub Piotrowski. Dobrze popłynęła natomiast Oliwia Miszewska, która pomimo kontuzji uzyskała czas 1:13,14 minuty.

Po dobrze przespanej nocy w hotelu na Agrykoli zawodnicy w niedzielny poranek udali się na obiekty lekkoatletyczne Wojskowej Akademii Technicznej. Tam rozegrano drugą konkurencję dwuboju nowoczesnego- bieg na 1000 metrów. W tej konkurencji znacznie lepiej czują się chłopcy z UKS-u Ósemki. Po pokonaniu jednego kilometra zawodnicy starogardzkiej ósemki awansowali na lepsze pozycje. Piotrowski awansował o 4 miejsca, Kilich o 14 miejsc a Kitowski o 17 pozycji. Oliwia Miszewska awansowała również po biegu o 4 miejsca. Najlepiej ze wszystkich popłynęła Urszula Skrobisz. Czas, który uzyskała Ula uplasował ją na miejscu 15, wśród 63 zawodniczek startujących w Warszawie.

Zawodnicy UKS Ósemka zrobili kolejny krok do udziału w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Czy na niej wystąpią? To okaże się po rozegraniu IV i V rundy Pucharu Polski która odbędzie się w Częstochowie i w Pasymiu.