20190419 125036 001

Za nami kolejne zmagania  III edycji Pucharu Polski który rozgrywany był w Drzonkowie. W zawodach konkurowało 62 zawodników i 43 zawodniczki z 12 państw w wieku od  14-27lat a wśród nich reprezentujące Polskę i UKS Ósemkę siostry Wierzba.

Impreza rozpoczęła się w środę wieczorną jazdą konną. Wśród polek najlepiej na parkurze poradziła sobie Wiktoria uzyskując 293punkty na 300 możliwych (7 punktów karnych za 1 zrzutkę) i zaliczając 3 przejazd w ogólnej klasyfikacji.

 

Kolejny dzień to zmagania w szermierce i pływaniu. Szermierka naszych zawodniczek wypadła lepiej niż na poprzednim pucharze natomiast pływanie pozwoliło wskoczyć kilka pozycji w górę. Michalina okazała się najlepszą Polką uzyskując czas na 200 m stylem dowolnym 2:16,30 zdobywając 278pkt(6 wynik wśród kobiet)

 W piątkowy poranek rozegrano ostatnią konkurencje laser run która przyniosła wiele  niespodzianek. Fantastyczny bieg Wiktorii w konkurencji łączonej ze strzelaniem z czasem 12:42,03 to jej nowy rekord życiowy oraz 3 najlepszy wynik tych zawodów.  Również Michalina poprawiła po raz kolejny rekord życiowy  o prawie pół minuty uzyskując czas 13:54,79.

Całość zmagań zakończyła się dla Wiktorii zajęciem III miejsca na podium w kategorii junior  i I miejsca  III Edycji Pucharu Polski. Radość z sukcesu  dzieliła z kolegą z OOSM Warszawa Oskarem Paradowskim który jako najlepszy z Polaków również zdobył brązowy medal w kategorii junior.  Natomiast Michalina swoje zmagania zakończyła  II miejscem wśród Polek w klasyfikacji czwórbojowej.