20190511 184109 001

Dobiegły końca zmagania w ramach Pucharu Polski. Ostatni przed  ME i MŚ , odbył się w Drzonkowie w dniach 10-12 Maja.  W zawodach wystartowali najlepsi polscy młodzieżowcy (kategoria U22 – pięciobój) dla których były to jednocześnie zawody międzynarodowe zaliczane do rankingu UIPM oraz czwórboiści sklasyfikowani w kategorii U19 i klasyfikacji Pucharu Europy.

Nasze zawodniczki  wywalczyły dla Klubu dwa puchary chociaż początek rywalizacji nie zapowiadał większego sukcesu. Wiktoria Wierzba która po szermierce mała 66 punktową stratę do najlepszej zawodniczki Natalii Dominiak  i nieco niższą do pozostałych dwóch wyprzedających ją zawodniczek  Kasi Ligęzy i Darii Niedziałkowskiej  nie poddała się na pływalni a dzięki  wynikowi 290 punktów  jaki uzyskała na parkurze oraz bardzo dobrej rywalizacji  laser-run osiągając 2 wynik z czasem 12:53,32 zmniejszyła przewagę do 35 punktów i wywalczyła II miejsce na podium w kategorii Pucharu Polski i zawodów międzynarodowych w kategorii młodzieżowiec.

Równie pełna niespodzianek była rywalizacja wśród juniorów w której startowała Michalina Wierzba. Po pełnej emocji szermierce i uzyskaniem 178 pkt musiała nadrabiać stratę na pływalni. Dla Michaliny był to pierwszy start w karierze na basenie 50m  który ukończyła z czasem 2:21,04. Ostatecznie do rywalizacji laser- run  przystąpiła ze sporą startą do Ewy Pydyszewskiej ( 1miejsce) i  Juli Dąbrowskiej (2 miejsce)  której nie udało się odrobić  natomiast pokonując Angelikę Stokłosiński wskoczyła na III stopień podium w kategorii Pucharu Polski i zajmując 9 lokatę w Pucharze Europy.

Więcej informacji na stronie:

http://www.pentathlon.org.pl/miedzynarodowe-zawody-majowe-puchar-europy-u19-podsumowanie-zawodow/

http://www.pentathlon.org.pl/puchar-polski-4-podsumowanie-zawodow/