P5183214

Pasym 18-19 maj 2019.

Do mazurskiej miejscowości udała się 3 osobowa grupa zawodników UKS  Ósemka Starogard Gdański: Oliwia Miszewska , Jakub Piotrowski i Jan Kitowski. Ta grupa starogardzkiej ósemki walczyła jeszcze w tej rundzie Pucharu Polski o awans do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Wcześniej awans zapewniła sobie już Urszula Skrobisz.

Oliwia Miszewska miała zaliczyć trzeci start w Pucharze Polski a chłopcy poprawić wyniki za nieudany start w I rundzie jesiennej. I to się udało. Wyjazd do Pasymia okazał się skutecznym rozwiązaniem. Oliwia pomimo kontuzji kolana, dwie konkurencje dwuboju ukończyła z niezłymi wynikami. Ostatecznie zawodniczka UKS Ósemka awansowała do OOM w Drzonkowie z pozycji 24.

Jakub Piotrowski i Jan Kitowski mili już zaliczone trzy straty, jednak ten jesienny w Pasymiu nie należał do udanych. Celem wyjazdu na ostatnią rundę Pucharu Polski było poprawić wynik i zapewnić sobie start w grupie 32 najlepszych zawodników w Polsce w tej kategorii. Cel został osiągnięty. Jan po bardzo dobrym biegu znowu awansował o kilka pozycji i z 27 miejsca awansował do OOM. Kuba nie poprawił wyniku z pływania a bieg okazał się wymagającym wyzwaniem dla każdego i dlatego pomimo zajętej 33 pozycji  awans do OOM był możliwy. Uczniowski Klub Sportowy Ósemka będzie miał zatem czterech zawodników reprezentujących województwo pomorskie na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Drzonkowie, która odbędzie się 3-5 czerwca 2019 roku. Powodzenia.