P5313269

W piątek 31 maja 2019 do Starogardu Gdańskiego dotarła grupa kobiet, wybitnych sportowców Polski. W hali miejskiej pojawiły się: Otylia Jędrzejczak -pływaczka, Magdalena Fularczyk-Kozłowska – wioślarka, Oktawia Nowacka- pięcioboistka, Monika Michalik –zapaśniczka, Agnieszka Bibrzycka – koszykarka, Katrin Kargbo – instruktorka fitness i karateka oraz Anna Kiełbasińska –lekkoatletka.  Zadaniem ich było zachęcić i przekonać dziewczęta ze Starogardu Gdańskiego do aktywnego uczestnictwa w obowiązkowych  zajęć wychowania fizycznego. Zaplanowano wspólne zajęcia dla 400 dziewcząt. Zanim jednak do tego doszło grupa ponad 50 uczniów klas pływackich PSP 1 miała okazję osobiście spotkać się i porozmawiać z mistrzynią olimpijską, dwukrotną mistrzynią świata i trzykrotnie wybieraną najlepszym sportowcem Polski , pływaczką Otylią Jędrzejczak. Pływaczka miała okazję opowiedzieć zebranym uczniom, jaką ciężką pracę należało wykonać podczas swojej kariery zawodniczej, aby osiągnąć takie wyniki  jakie uzyskała.

 

Pani Otylia opowiadała o swojej ponad 20 letniej przygodzie z pływaniem,  o ludziach, których spotkała w trakcie uprawiania pływania. Jaką wielka rolę odegrali w tym okresie jej rodzice. Przekonywała dlaczego watro uprawiać sport. Dlaczego sport to nie tylko sprawność fizyczna, że to także sposób na życie, na poznanie ludzi i przyjaciół, zwiedzania świata. Pani Otylia była otwarta i szczerze odpowiadała na wiele ciekawych pytań skierowanych przez uczniów. Trudność sprawiło jej tylko jedno pytanie, a brzmiało: ile krajów zwiedziła?

Pytania zaawansowanych zawodników UKS-u dotyczyły treningów, trenerów, odpowiedniej motywacji i satysfakcji z wyników i z pływania. W czasie spotkania pytania dotyczyły również życia osobistego znanej pływaczki. Ile ma lat, gdzie mieszkała, kiedy i gdzie rozpoczynała uczyć się pływać, jak ma imię 2 letnia córeczka, gdzie studiowała, co robi po zakończeniu kariery zawodniczej, czy dalej rekreacyjnie pływa itp. Spotkanie odbyło się na trybunie hali miejskiej im. Andrzeja Grubby. Na zakończenie spotkania zrobiono wspólne pamiątkowe zdjęcie a  każdy uczestnik otrzymał  plakacik z autografem mistrzyni.