Po raz kolejny Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Starogardzie Gdańskim była gospodarzem zawodów „Szlakiem Oktawii Nowackiej od dwuboju do pięcioboju nowoczesnego”. 24 maja 2019  odbyły się zawody dla najmłodszych adeptów pięcioboju. Pływalnia i boisko przyszkolne na Zblewskiej 18 było areną zmagań  dwuboistów. Na arenie sportowej stanęło 32 chłopców i 30 dziewczynek w rocznikach od 2011 do 2006. W Starogardzie pojawili się zawodnicy z SP 39 z Gdyni, PSP 1 Starogard Gd, WKS Flota Gdynia, UKS Gromik Gdynia, Pentathlon Szczecinek i UKS Ósemka Starogard Gdański. Zawodnicy rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych.

 Na początku zmagań wszyscy pojawili się na pływalni aby pokonać jak najszybciej dystans 50 metrów stylem dowolnym. Zawodniczki pokazały swoje umiejętności jako pierwsze a następnie do wody wskoczyli chłopcy. Najszybciej dystans 50 metrów pokonała Aleksandra Jasińska z Ósemki Starogard. Czas jej to 32,52 sek. Natomiast wśród chłopców najszybszym okazał się zawodnik z Gdyni, Trepczyk Krystian. Jego czas to 29,49 sek. Po krótkim wypoczynku przyszedł czas aby zmierzyć się  na bieżni z dystansem 600 metrowym. Dla niektórych był to dystans bardzo wyczerpujący. Jednak nikt nie zrezygnował i wszyscy bieg ukończyli. Po podliczeniu wyników z biegu i dodaniu wyników z pływania najlepszymi zawodnikami zawodów Szlakiem Oktawii Nowackiej okazali się:

Rocznik 2007 : Trepczyk Krystian z Gdyni i Soroczyńska Justyna ze Szczecinka

Rocznik 2008: Wyżlic Damian z Gdyni i Jasińska Ola ze Starogardu Gdańskiego

Rocznik 2009 i młodsi: Szeremiota Dawid ze Szczecinka i Prokopów Lena ze Starogardu Gdańskiego

W każdej kategorii wiekowej najlepszej trójce dziewcząt jak i chłopców puchar wręczała pani dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 Bożena Kuliberda-Walczak. Ponad to wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali z rąk organizatorów pamiątkowy medal.

Wyniki dziewcząt 

Wyniki chłopców