PA060270

W pierwszy październikowy weekend rozegrana została pierwsza edycja Pucharu Polski na rok 2020 w Pasymiu. W zawodach w dwuboju i trójboju nowoczesnym wystartowało 168 zawodników i tylko dwóch z UKS Ósemka Starogard Gdański. Jakub Piotrowski reprezentował starogardzki klub w dwuboju a Jan Kitowski w trójboju. Bardzo liczną grupę zawodników stanowili zawodnicy z Rosji. W Pasymiu udany start zaliczył Jakub, który uzyskał 13 czas w biegu na 1000 metrów i popłynął 100 metrów z czasem w okolicach życiówki. Niestety nie uniknął błędu ( przed wczesny start) i ostatecznie na 51 startujących zawodników zajął 21 miejsce. Pierwszy swój start w trójboju zaliczył inny zawodnik UKS Ósemka - Jan Kitowski. Tradycyjnie najmocniejszym elementem Jana był bieg na dystansie 2000 metrów, w którym zajął 22 miejsce. W dziesięciu seriach strzeleckich uzyskał 316 punktów i po słabym pływaniu na 200 metrów zajął ostatecznie 34 miejsce. Teraz jest czas aby popracować nad słabymi elementami bo następny start dopiero wiosną.