UKS  Ósemka w roku 2020 na zawodach ligi województwa pomorskiego w pływaniu.

Zawodnicy UKS Ósemka Starogard Gdański maja już za sobą I rundę pływania w lidze województwa pomorskiego. Zawodnicy podzieleni wg kategorii wiekowych rywalizowali w Słupsku, Chojnicach lub Gdańsku. Najmłodsze dzieci sportowe zmagania rozpoczęli w Słupsku. Urodzeni w roku 2009 i 2010 sprawdzali się na dystansach 50 metrowych stylem motylkowym i klasycznym oraz na dystansie 100 grzbietem i 200 dowolnym. Dzieci, które reprezentowały starogardzka ósemkę to 14 młodych zawodników rozpoczynających swoją przygodę z pływaniem. W nowym roku otrzymali licencję polskiego związku pływackiego i pierwszy raz startowali na takich zawodach. Tradycyjnie w grupie najmłodszej nie obyło się od dyskwalifikacji . Popełniono błędy techniczne, stylowe jak również nie wytrzymano kondycyjnie długich dystansów. Na zawodach uzyskano jednak kilka świetnych wyników.  Najlepiej wypadła w tej rywalizacji Lena Prokopów, która na 50 motylkiem uzyskała 40,29 sek. to trzeci wynik w swojej kategorii wiekowej. Pozostali ustanawiali pierwsze w życiu rekordy życiowe.

 

Starsze dzieci urodzone w roku 2007 i 2008 rywalizowały w zawodach I rundy ligi młodzików w Chojnicach. Wśród wyróżniających się zawodników UKS Ósemki na tych zawodach należeli: Jasińska Aleksandra, Tokarewicz Igor, Zofia Jagodzińska i Zuzanna Kłos. Wysoką formą błysnęła Ola Jasińska, która pokonała swoje rywalki i była bezkonkurencyjna na dystansie 100 metrów stylem motylkowym  ( 1:15,28) i na 400 metrów stylem dowolnym (5:14,54). Udany występ zaliczył Igor na 100 motylkiem, Zuzanna na 400 kraulem oraz Zosia na 100 żabką.

Sportową rywalizację w Gdańsku rozpoczęli zawodnicy roczników 2006 i starsi w lidze młodzieżowej województwa pomorskiego. Bardzo skromna reprezentacja młodzieżowa UKS Ósemki na pływalni pokazała lwi pazur i uzyskiwała świetne rezultaty. Karolina Urban uzyskała najlepsze wyniki na 50 i 200 motylkiem zajmując pierwsze miejsca w kategorii rocznika 2003 i drugie miejsce na 200 stylem dowolnym. Natomiast Julia Rulewska rocznik 2006 była najlepsza na 200 motylkiem i trzecia na 200 kraulem. Ponadto do walki z innymi włączył się również Jakub Kilich, który uzyskał na zawodach dwa rekordy życiowe.

Niestety początek sezonu roku 2020 jest trochę pechowy dla zawodników starogardzkiej ósemki. Liczne kontuzje i okres grypowy spowodował absencję na treningach a tym samym zdziesiątkował zawodników na zawodach. Sądzimy, że pozostała część sezonu będzie dla zawodników i trenerów bardziej optymistyczna. Powodzenia.