Puchar Polski w Warszawie.

20200912 141657

W dniach 12-13.09.2020 w Warszawie odbył się Puchar Polski w pięcioboju nowoczesnym do lat 16.   W zawodach brały udział trzy pomorskie kluby UKS „Dwójka” Tczew, UKS „Gromik” Gdynia i UKS „Ósemka” Starogard Gdański. Do Warszawy ze starogardzkiej Ósemki wybrała się grupka składająca się z trenera i 3 zawodników: Zuzanny Kłos, Mateo Zagarelli i Igora Tokarewicza.Cała trójka wystartowała w dwuboju nowoczesnym.

Najlepiej zaprezentowała się Zuzanna Kłos, która po pływaniu zajmowała dopiero 42 lokatę. Ale po wspaniałym biegu awansowała aż na 13 pozycję. Swoje miejsca poprawili również chłopcy, którzy po biegu na dystansie 1000 metrów awansowali po kilkanaście pozycji. Start po półrocznej przerwie dla wszystkich zawodników był ogromnym przeżyciem i wielką niewiadomą. W kategorii trójboju (pływanie 200 m, strzelanie 10×5, bieg 2000 m) drugie miejsce zajął zawodnik z Tczewa – Marcel Walkowiak. W kategorii dwubój (pływanie 100 m, bieg 1000 m) trzecie miejsce zajął zawodnik z Gdyni – Krystian Trepczyk. Tuż za podium w tej samej kategorii na 4. miejscu uplasowała się Liliana Żochowska z Gdyni. W zawodach wystartowało 20 zawodników z pomorza. W sumie w zawodach wystartowało około 160 zawodników z całej Polski. Pod koniec października dla najlepszych organizowane są Mistrzostwa Polski w Konstantynowie Łódzkim.