Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów 14 letnich

W dniach 18 –20 grudnia w Ostrowcu odbyły się Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów 14 letnich. Nasze reprezentantki, Julia Rulewska i Urszula Skrobisz,po raz pierwszy miały okazję do bezpośredniej rywalizacji z najlepszymi zawodniczkami w Polsce na zawodach rangi Mistrzostw Polski. W zawodach brało udział ponad 600 dziewcząt i chłopców z całej Polski. Mimo sporych utrudnień organizacyjnych udało się przeprowadzić całkiem udane zawody, także dla naszych dziewcząt. Po niespełna 10 tygodniach przygotowań w wodzie Julia i Ula podjęły udaną walkę o jak najlepsze rezultaty i miejsca w rankingu.

W ograniczonej liczbie startów (1 dziennie) dziewczyny miały możliwość, dobrze skupić się głównych startach. Pierwszego dnia poprawiając swoje życiowe rezultaty Julia na 100 m st. motylkowym została sklasyfikowana na 14 pozycji. Urszula natomiast w stylu klasycznym na dystansie 50 m poprawiłaswój życiowy rezultat (jednocześnie rekord klubu) zajęła 28 miejsce.

Drugi dzień przyniósł kolejne poprawy życiowych wyników, Julia na 400 m st. dowolnym zajęła 21 miejsce, a  Ula na 100 m st. klasycznym 33 miejsce (z kolejnym rekordem klubu).

W trzecim dniu Ula zajęła 13 miejsce na 800 dow. Julia w porannych eliminacjach zakwalifikowała się do finału na dystansie 200 m stylem motylkowym zajmując 7 miejsce. Pełny emocji i niewiadomych , popołudniowy finał wyłonił medalistki oraz pozwolił Julii poprawić swój rezultat w trudnej konkurencji 200 motylkiem. Ostatecznie w swoim pierwszymfinale Julia zajęła 6 miejsce.

Wiemy, że dziewczynom należą się gratulacje i brawa za dobre wyniki, zaangażowanie i wkładciężkiej pracytreningowej.