LASER RUN TOUR Starogard Gdański 2020.

P9200533

          W niedzielny poranek 20 września 2020 roku wystartowała kolejna edycja zawodów LASER RUN TOUR Starogard Gdański. Zawody odbyły się na obiektach Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Starogardzie Gdańskim. Połączenie biegania i strzelania z pistoletu laserowego staje się coraz popularniejsze w Starogardzie Gdańskim. W II edycji Laser Run wystartowało ponad 110 zawodników w 8 kategoriach wiekowych od 9 do 60 lat. Zawody sportowe Laser Run połączyły pokolenia. Zawodnicy przybyli na zawody do Starogardu Gdańskiego z takich miejscowości jak: ze Szczecina, Szczecinka, Torunia, Gdyni, Gdańska, Kosakowa, Tczewa, Janowa, Szpęgawska, Elbląga, Korzeniewa i Nowej Wsi Rzecznej. Zawodników i kibiców przywitał prezes Uczniowskiego Klubu Sportowego Ósemka pan Artur Skrobisz, życząc wszystkim dużo emocji podczas sportowej rywalizacji. Na zawodach obecna była reprezentując prezydenta miasta Starogardu, pani Brygida Nowacka, przewodnicząca komisji sportu.

         Laser Run to dynamiczne wyścigi składające się z 2, 3 lub 4 rund biegu na dystansie 400 metrów, oraz od dwóch do czterech rund strzelania z pistoletu laserowego z odległości 5 metrów. Zawodnicy muszą trafić do celu 5 razy, zanim będą mogli kontynuować bieg. Całkowita liczba trafień wynosi 10, 15, 20, a całkowity dystans do pokonania to 800, 1200 lub 1600 metrów. Ta nowa dyscyplina jest pochodną ostatniej konkurencji pięcioboju nowoczesnego.

  - Nie ukrywam, że do końca nie wierzyłem w tak liczny udział osób w naszych zawodach. Sądziłem, że pandemia sparaliżuje aktywność ruchową wśród społeczeństwa – powiedział główny organizator imprezy, trener UKS Ósemki Mariusz Noetzel. Byliśmy przygotowani na udział 100 zawodników. W ostatniej chwili musieliśmy domówić pamiątkowe medale i numery startowe, aby wszyscy chętni mogli wziąć udział w II edycji Laser Run i być nagrodzeni. Cieszymy się również z obecności i w symbolicznym udziale na imprezie byłej zawodniczki starogardzkiego klubu, pani Oktawii Nowackiej. Była reprezentantka kraju i medalistka olimpijska w pięcioboju nowoczesnym, nie tylko wystartowała z najmłodszymi uczestniczkami niedzielnej imprezy ale również wręczała najlepszym zawodnikom pamiątkowe statuetki.

Zwycięzcami poszczególnych kategorii wiekowych zostali:

9-10 lat        Kiedrowska Wiktoria –Lubichowo

                    Wątły Kacper – SP 40 Gdynia

11-12 lat      Jędrzejewska Nadia - Starogard Gd.

                    Wyżlic Damian - MUKS Kosakowo

13-14 lat      Modzelewska Nikola -UKS 2 Tczew

                    Trepczyk Krystian - Gromik Gdynia

15-16 lat      Skibiak Hubert - Gdańsk

                    Lokś Paulina   - Janowo

17-18 lat      Kunz Marta - Toruń

Senior          Reszke-Witek Renata - TRI Starogard Gd.

                    Jarocki Bartosz   - Szczecin

+40 lat         Obrebska-Wyżlic Agnieszka - Kosakowo

                    Nowacki Michał - Starogard Gd

+50 lat         Górska Joanna - Starogard Gd.

                    Nowacki Mirosław - Starogard Gd.

          IMG 0581W trakcie zawodów pamiątkowymi medalami nagrodzeni zostali wszyscy biorący udział zawodnicy. Najlepsza trójka w każdej kategorii wiekowej otrzymała koszulkę z logo głównego sponsora imprezy oraz najlepszy zawodnik otrzymał statuetkę. Na zakończenie zawodów Laser Run w Starogardzie Gdańskim wśród wszystkich startujących odbyło się losowanie ok. 20 nagród rzeczowych. Takich jak Smart bandy, głośniki i słuchawki bezprzewodowe, plecaki, powerbanki, koszulki i inny sprzęt turystyczno-sportowy.

Fundatorami nagród byli: Starostwo powiatu starogardzkiego, gmina miejska Starogard Gd. Biuro Rachunkowe - Roma Kamrowska, DOM – Pracownia Konstrukcji Budowlanych inż. Adam Ząbek, TCO- akcesoria meblowe Wiesława Ryznar-Wojak i spółka, hurtownia drzwi Tytan pp. Bielickich, pp.Sadowscy i pp. Ossowscy.

Organizatorami Laser Run byli: Uczniowski Klub Sportowy Ósemka Starogard Gdański, Pomorski Okręgowy Związek Pięcioboku Nowoczesnego w Gdańsku, Gmina Miejska Starogard Gdański, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Starogardzie Gdańskim, Starostwo powiatu starogardzkiego, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Starogardzie Gdańskim, Pomorska Federacja Sportu.

Zarząd Uczniowskiego Klubu Sportowego Ósemka składa podziękowania wszystkim fundatorom nagród, grupie uczniów wcielonych w skład komisji sędziowskiej oraz osobom współpracującym przy organizacji II edycji Laser Ran w Starogardzie Gdańskim.

Przedstawiamy wyniki zawodów LaserRUN z dnia 20.09.2020.